Nocne upamiętnienie 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 13, grudzień 2015 Paweł Czyż

12 ciastonW nocy z 12 na 13 grudnia 2015 r. środowiska tworzące Centrum spotkały się w 34. rocznicę wprowadzenia nielegalnego stanu wojennego niedaleko domu gen. LWP i b. szefa Służby Bezpieczeństwa Władysława Ciastonia na warszawskim Placu Unii Lubelskiej. Niezawodna TV Republika zamieściła stosowną relację.

Niestety, część mediów antysystemowych milczy o nocnym upamiętnieniu bohaterów zabitych z rozkazu WRON-owców i ich kremlowskich mocodawców. Również w sobotę odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałka seniora Sejmu RP VIII kadencji dra Kornela Morawieckiego i przewodniczącego KPN-NIEZŁOMNI Adama Słomki inicjująca prace CŚZKiF. Marszałek Morawiecki podkreślił wagę inicjatywy wskazując na udział w niej rosyjskiego dysydenta Władimira Bukowskiego.

„Marzyło nam się, że będzie Polska niepodległa i jest Polska niepodległa. I teraz przed nami prostsze zadanie: żeby ona była praworządna, to znaczy, żeby bandyci, zbrodniarze, przestępcy nie kierowali głównymi organami państwa, żeby rozliczyć system, żeby nikt się nie chwalił, że był w PZPR i był dumny z tego, że był komunistą. To trzeba po prostu zakończyć”

– powiedział na sobotniej konferencji prasowej Słomka.

 

Cześć "trolli internetowych - zapewne tych na SBckich świadczeniach - wprost kpi z nazwy Centrum i doszukuje się zamiaru "walki" CŚZKiF z włoskimi faszystami czasów Mussoliniego ... jakby zapominając o ścisłych nawiązaniach OUN/UPA z faszyzmem, np. wnioski i prace Grzegorza Motyki - patrz wywiad Andrzeja Fedorowicza: 28 miesięcy eksterminacji, Focus Historia Nr 6(75)/2013, ISSN 2081-3085, cyt.

"Druga przyczyna [czystek etnicznych - przyp.] to wyznawana przez członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów - frakcji Bandery (OUN-B) radykalna ideologia nacjonalistyczna - bliska lub wręcz tożsama z faszyzmem".

Niewątpliwie fakt, że w Komitecie Honorowym Centrum - jak podkreslił Morawiecki - znajduje się rosyjski dysydent Władimir Bukowski wskazuje, że Centrum nie ograniczy się w inicjowaniu ścigania totalitarnych zbrodniarzy do dzisiejszego terytorium Polski.

ZOBACZ KONFERENCJĘ NA YOUTUBE W HD

***

Relacje z powołania Centrum:

TVN, Wirtualna Polska, Polskie Radio, Kresy.pl, Rzeczpospolita

 

Odsłony: 3873