Inwigilacja?

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 02, czerwiec 2016 Paweł Czyż

mswiaBiuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI informuje, że w dniu 16 maja 2016 r. Przewodniczący Adam Słomka zwrócił się do ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka o udzielenie informacji w trybie przewidzianym ustawą o dostępie do informacji jawnych na temat inwigilacji środowiska KPN w latach 2005-2015.

Pomimo publicznych wypowiedzi członków Rządu RP o porażającej skali inwigilacji opozycji w latach trwania koalicji PO-PSL, liście osób publicznych jakie miały być celem nielegalnych działań służb podległych MON, MSW oraz Prokuraturze Generalnej - w odpowiedziach na wnioski (w załączeniu) - już dwie z trzech urzędów przekazują informację o braku informacji w żądanym zakresie.

Zatem albo nielegalnych działań nie było, albo Rząd RP Beaty Szydło chroni przed odpowiedzialnością polityczną i karną swoich poprzedników. Przypominamy, że w "Raporcie o likwidacji WSI" przedstawionym w 2007 roku przez ministra Antoniego Macierewicza czytamy, że blisko 50% nielegalnych akcji wojskowych służb specjalnych było wymierzonych przeciwko KPN (raport o likwidacji WSI; strona 176, załącznik nr 5).

Konfederacja zdecydowanie protestuje przeciwko ukrywaniu przed opinia publiczną istotnych informacji dla oceny poprzedniej ekipy rządzącej.

Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI
(-) Ireneusz Wolański

Źródło: BiP KPN-NIEZŁOMNI
 

Odsłony: 1712