Konfederaci: Zatrzymanie Mateusza Piskorskiego to efekt interwencji KPN-NIEZŁOMNI prowadzonych od dwóch lat!

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: środa, 18, maj 2016 Paweł Czyż

zmiana banerBiuro Prasowe Konfederacji Polski Niepodległej - NIEZŁOMNI przypomina, że lider Konfederatów Adam Słomka od dwóch lat podnosił publicznie kwestie dotyczące działalności b. posła i rzecznika Samoobrony RP Mateusza Piskorskiego oraz Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych - wg. portalu Newsbalt.ru polityka podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji,

vide:

23.07.2014 r.
"W czasie gdy Ukraina toczy wojnę z rosyjskimi separatystami w III RP służby specjalne dopuszczają do funkcjonowania tzw. Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Z dostępnego w sieci Internet rejestru (KRS 0000273255) wynika, że we władzach tego forum znajduje się były poseł Samoobrony RP Mateusz Piskorski. Ten polityk niedawno był „obserwatorem” nieuznanego „referendum” na Krymie wraz z politykiem węgierskiego Jobbiku i europosłem Bélą Kovácsem – oskarżonym przez władze węgierskie o agenturę na rzecz Federacji Rosyjskiej", cyt. za:

http://www.katolickie.media.pl/publikacje/materialy-nadeslane/6798-adam-somka-rosjanie-tak-komunistyczny-totalitaryzm-putina--nie


19.10.2014 r.
"Ciekawe jest również to, że nikt nie reaguje na funkcjonowanie jawnie prorosyjskiego stowarzyszenia geopolitycznego, którego przedstawiciel i były poseł Samoobrony RP Mateusz Piskorski jako „obserwator”, ręka w rękę z posłem SLD … jeździ na Krym legitymizować „referendum”, cyt. za:

http://wpolityce.pl/polityka/218668-slomka-agent-uraaa-czyli-nie-epatujmy-sie-dwoma-zatrzymanymi

19.03.2015 r.
"Ale skoro polskie władze nie regują na powstanie proputinowskiej partii „Zmiana” z b. posłem Samoobrony RP Mateuszem Piskorskim na czele, który pielgrzymował na „referendum” na Krymie … to represje z Nowego Sącza są dziecinne – kwituje polityk", cyt. za:

http://pressmania.pl/?p=11376

Już po ostatnich wyborach parlamentarnych  - 11 marca 2016 r. - lider KPN Adam Słomka zażądał wprost, aby działalnością Mateusza Piskorskiego i ECAG zajęły się służby specjalne oraz sejmowa komisja ds. służb specjalnych, cyt. "(...) Tymczasem już w 2013 roku media opisywały działalność Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, którego jednym z liderów jest b. poseł Samoobrony RP Mateusz Piskorski. Jawna pro-rosyjskość i rejestracja partii pod nazwą "Zmiana" mogła być szerszym rozeznaniem "gruntu" w kwestii zainteresowania się przez polskie służby specjalne tego typu działalnością lub być zarzewiem dla projektowanej przez Federację Rosyjską wojny hybrydowej na naszym terytorium. Tymczasem ktoś nadal finansuje działalność tego środowiska, którym w mojej opinii dawno powinny się zająć polskie służby specjalne oraz sejmowa komisja ds. służb specjalnych (...)", za:

http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/5960-rosyjska-wojna-hybrydowa-na-wielu-fortepianach-moze-tak-uderzyc-w-agenture

Zatrzymanie Mateusza Piskorskiego oraz cios w prorosyjska agenturę uważamy za krok w dobrym kierunku. Konfederacja wyraża zadowolenie z faktu, że służby podlegające rządowi Prawa i Sprawiedliwości po dwóch latach publicznych zastrzeżeń sformułowanych przez KPN-NIEZŁOMNI wobec środowiska Mateusza Piskorskiego podjęły w końcu stosowne działania. Przypominamy przy tym, że w kampanii prezydenckiej 2015 roku - na której przebieg miały wpływ nielegalne działania służb podległych koalicji PO-PSL i cenzura w mediach publicznych - KW Adama Słomki opublikował specjalny baner dot. partii M. Piskorskiego (w załączeniu).

 


Za Biuro Prasowe
(-) Ireneusz Wolański

Odsłony: 1641