TV Republika/ Jest wniosek do prezydenta o ułaskawienie Miernika. "Jego jedyną winą było domaganie się całkowitej dekomunizacji"

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: środa, 27, kwiecień 2016 Paweł Czyż
tv republikaOgólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych zwróciło się do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o ułaskawienie Zygmunta Miernika skazanego na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za tzw. protest tortowy.

20 kwietnia decyzją sądu, Zygmunt Miernik został prawomocnie skazany na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za tzw. protest tortowy. Sąd uznał go za winnego naruszenia nietykalności cielesnej sędzi Anny Wielgolewskiej z Sądu Okręgowego w Warszawie, która została przez niego ugodzona tortem w tył głowy. Działanie Miernika było aktem rozpaczy wobec bezkarności zbrodniarzy komunistycznych, takich jak Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i Stanisław Kociołek.

Z prośbą o skorzystanie z przysługującego prezydenta prawa łaski zwrócili się do Andrzeja Dudy przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych. W liście do głowy państwa czytamy, że jedyną winą Miernika było "konsekwentne i uparte domaganie się całkowitej dekomunizacji sądownictwa i prokuratury, jak też, aby dotychczasowy wymiar niesprawiedliwości stał się wymiarem sprawiedliwości i praworządności w naszej Ojczyźnie".

 

ŹRÓDŁO: TV REPUBLIKA

 

CZYTAJ WIĘCEJ NA TV REPUBLIKA

Odsłony: 1569