Adam Słomka: Rzeszowska Republika Ludowa?

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: niedziela, 24, kwiecień 2016 Paweł Czyż

Мы приносим извинения за Ференца2Postkomunistyczny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc - ustami swojego rzecznika Macieja Chłodnickiego - doprowadził do "łez szczęścia"  rzeczniczki MSZ Federacji Rosyjskiej, gdy ta na oficjalnej konferencji prasowej dziękowała rzeszowskiemu samorządowi za sprzeciw wobec likwidacji komunistycznego monumentu w Rzeszowie. Ferenc to zasłużony komunista, który do PZPR wstąpił w 1964 roku. Stanowisko rzeszowskiej władzy jest jawnie sprzeczne z istotnym interesem Polski i dało pretekst kremlowskiej propagandzie do zorganizowania akcji publikowania na portalach społecznościowych zdjęć Rosjan trzymających kartki z napisem "DZIEKUJEMY RZESZOWI ZA PAMIEC" pod hashtagiem #thnx_Rzeszow. Stąd też zapraszam do udziału w akcji wspierającej likwidację komunistycznych monumentów i sprzeciwu wobec działań towarzysza Ferenca pod hashtagiem #apologizeforRzeszow .

Uważam, że z urzędu prokuratura powinna zająć się władzami Rzeszowa, które przez swoją nieodpowiedzialność doprowadziły do powstania istotnej szkody dla polskich interesów, a przy tym postkomunistyczny prezydent Ferenc - ustami swojego rzecznika Macieja Chłodnickiego - deprecjonuje i relatywizuje fakty historyczne, m.in. wspólny najazd Niemiec i ZSRR na II RP dokonany na bazie sojuszu Hitlera i Stalina z 23 sierpnia 1939 roku. Warto przypomnieć, że ZSRR nie wypowiedział oficjalnie wojny Polsce, a sojusz komunistów i nazistów trwał do 22 czerwca 1941 roku.

Rzeszowski samorząd nie może iść drogą kwestionowania faktów historycznych i wpisywania się w rosyjską narrację ministra kultury FR Władimira Medinskiego i TV Rossija. Armia Czerwona dla Polaków była i jest armią okupacyjną, która najechała nasze terytorium. Ta zbrodnicza formacja napadła na polecenie Stalina na Finlandię jeszcze w 1939 roku - za co Rosja została usunięta z Ligi Narodów. Jeśli towarzysz Ferenc chce głosić swoje tezy o konieczności pozostawienia obcych monumentów na terytorium RP to powinien wystąpić o obywatelstwo Federacji Rosyjskiej na bazie swojej działalności w PZPR z lat 1964 do 1990, a nie dawać reżimowi Putina propagandową broń w walce z faktami historycznymi.

Apeluję do niezależnych mediów o nagłośnienie skandalicznego stanowiska Tedeusza Ferenca i protestu wobec takich działań, który zainicjowany przez Europejskie Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich w mediach społecznościowych trwa pod hashtagiem # apologizeforRzeszow .

 

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP I,II,III kadencji,
więzień polityczny PRL

Odsłony: 1790