Pierwsze wnioski o ułaskawienie Zygmunta Miernika przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę!

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: piątek, 22, kwiecień 2016 Paweł Czyż

kazmierczakPojawiły się pierwsze wnioski o ułaskawienie Zygmunta Miernika skazanedo przez Sąd Okręgowy w Warszawie 20 kwietnia br. na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za "tortowy protest" przeciwko bezkarności komunistycznych zbrodniarzy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Prezes Podkarpackiego Związku Piłsudczyków, poseł na Sejm RP II kadencji Andrzej Kaźmierczak pisze, cyt. "Nie może tak być, że komunistyczni zbrodniarze prokuratorzy i sędziowie, którzy skazywali na śmierć Polaków spokojnie sobie pracowali albo pobierali wysokie emerytury, a do więzień szli polscy patrioci". Kaźmierczak konkluduje we wniosku, że wysoki wyrok może wynikać z działalności Zygmunta Miernika w Europejskim Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich.

 

 

 

Rzeszów,  22 kwietnia 2016r.

Szanowny Pan
Andrzej Duda
Prezydent RP

Składamy wniosek i prośbę o ułaskawienie naszego kolegi. Zygmunt Miernik jest wielkim polskim patriotą. Odznaczonym Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi KPN za działalność niepodległościową.

Był więźniem politycznym okresu PRL. Jako jedyny w Polsce posiada status więźnia politycznego III RP nadany mu przez sąd penitencjarny.

Całe swoje dorosłe życie poświęcił na walce o niepodległość, prawdę i sprawiedliwość. Nie może tak być, że komunistyczni zbrodniarze prokuratorzy i sędziowie, którzy skazywali na śmierć Polaków spokojnie sobie pracowali albo pobierali wysokie emerytury, a do więzień szli polscy patrioci.

Zygmunt Miernik jest aktywnym działaczem Ruchu Obrony Bezrobotnych. Uczestniczy w pracach Europejskiego Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich. Wysoki wyrok sądu mógł z tego wynikać.

Z poważaniem

Prezes Podkarpackiego
Związku Piłsudczyków
(-) Andrzej Kaźmierczak

Odsłony: 1847